25.6.12

Papa'ya Açık Mektubumdur

Ben bu yazıyı yeni yazmadım ama yakalanırım falan diye hemen post etmedim. Ziyaretten hemen sonra post etsem bakalım bizim hakkımızda yazmış mı diye bir google translate yapsalar ayıp olurdu tabii. Hoş bu ihtimale karşılık uyduruk "aman bu insanları ne seviyorum, çocukları da ne tatlı" yazısı yazabilirdim, siz nasılsa gerçekleri biliyorsunuz. Ama artık o kadar dalavere de çok olurdu.

Yazıya başlamadan önce anlaşalım, ben çocuk severim, sevilesi çocuğu severim. Şahitlerim de var bu konuda. Yazımızın konusu benim vaftiz velet (nam-ı diğer chucky) ve onun türevleri. Ayrıca da kendi çocuğuna methiyeler düzüp komşunun çocuğuna "amannnnn Ayşe'nin oğlan da ne şımarık" diye çamur atmak bizim memleketin ata sporudur. Sanırsın kendi oğlu az önce lordlar kabinesi oturumundan çıkmış da gelmiş. O da sümüklü o da sümüklü işte tek tip çocuk. Olsun ben çocuk severim.

Yine nereden geldik bu konuya derseniz. Haftasonu Chucky bizdeydi. Yüzyüze 2 yılda bir görüşüyoruz, vaftiz ebeveynlik görevlerimizi mektup yoluyla, uzaktan hediye göndererek ve biyolojik ebeveynlerine gözümüz gibi bakarak yerine getiriyoruz.(eğer onlara birşey olursa Chucky bize kalıyor). Yüzyüze görüşmememizin sebebi büyüyüp de seri katile dönüşümünü tamamladığında beni tanıyacak kadar eşgalime hakim olmasını istemiyorum. Vaftiz annem kim dediğinde ben değilim bu diye başkasını gösterebileyim.
Şu anda papa'ya tüm vaftiz annelik müessesesini ortadan kaldırması için gerekçeli dilekçe yazıyorum. İadeli taahhütlü göndereceğim. 1000 yıllık kurum değiştiremem diye yan çizerse de bizim vaftiz çocuğu değiştirsin. Olmamış bu, bize yenisini versin. İnsan kendi doğursa bak o kadar sırt ağrısı çektim, selülit, varis kaldı ne yapalım artık diye kabul eder. Ama benim suçum ne?

Bir de ben böyle Chucky tüm haftasonu diğer bütün çocukları dövdü, yere düşürdü üstlerine bastı, bütün büyüklere tükürdü, gelen geçen kadınlara "seksi şey" diye bağırdı (2 yaşında cinsel taciz!), bütün kafelerde bardak kırdı, pusetteki bebelerin biberonlarını çaldı diye utancımdan nerelere saklanacağımı bilemezken, biyolojik annesi oğluyla gurur duymalara doyamadı. (uluslararası "şehzadem/aslanım" sendromu)

Tamam hadi hamilelik sırasında hormonlar mormonlar falan işin o kısmının tıbbi dayanağı var, narkozdan da geçici duyma sorunu yaşıyorsun diyelim (yaklaşık 15 yıl kadar) veledin histerik çığlıkları anne babada beyaz ses efekti yapıyor, duymuyorlar. Ama yani kardeşim ameliyatla gözlerinizi de mi aldırdınız? Çocuk tüm toplumu yaş ayırımı gözetmeksizin terörize ediyor. Eşitlik ilkesinin tamamen yanlış anlaşılmış hali.

Lütfen tüm ruhani ve politik liderler bu konuya birleşip bir el atsınlar. Lütfen rica edeceğim.

3 comments:

 1. Hep diyorum hep, Türkiye'de çocuk yetiştirmeyi bilen yok. Şımarık, aksi, ana kuzusu çocuklar yetiştirip duruyoruz.

  ReplyDelete
 2. Ortalarda bir yerlerde bulussak diyorum? Bu "uyuz" bebelerin fotolarini da getirsek, hakkinda konussak ???? coooook merak ettim bu bebeyi!

  ReplyDelete
  Replies
  1. yakalanmaktan korkmasam bir resmini koyucam ama anneleri beni viking mezesi yapar :) dediğin gibi ancak ortalarda buluşup yapabiliriz bu işi, iyi fikir aslında, içimizi de dökmüş oluruz :)))

   Delete